pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • Maraton Zumby dla Kordiana
  • Wrzesień 39 w piwnicy bytomskiego ratusza_2
  • III Puchar Polski Zachodniej Ratownictwa Wodnego
  • XVIII BIESIADA ZESPOŁÓW LUDOWYCH I GRUP ŚPIEWACZYCH

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Edukacja szansą na samozatrudnienie PDF Drukuj Email

 Dobiegł końca kolejny projekt realizowany w okresie sierpień –wrzesień 2010 r. przez Fundację Integracji Społecznej „ABRAMIS” skierowany do mieszkańców wsi Gminy Bytom Odrzański. Celem głównym było wskazanie    mieszkańcom wsi poprzez szkolenia i warsztaty, możliwości uruchomienia  własnej działalności gospodarczej związanej z turystyką. Cykl warsztatów dotyczył opracowania strategii działań pozwalających na wykorzystanie potencjały jakim dysponują okoliczne wsie oraz indywidualne gospodarstwa. Uczestnikami projektu było 20 osób z terenów wiejskich – rolnicy oraz osoby bezrobotne.

 

 

                Pierwsze warsztaty były realizowany na zasadzie przedstawienia „dobrych praktyk” a więc informacji o   działających gospodarstwach agroturystycznych , problemami jakie powstawały przy ich tworzeniu , sposobami ich rozwiązywania. Duża część warsztatów poświęcona była promocji i reklamie w przedsiębiorstwie turystycznym na wsi, wiejskiej bazie noclegowej oraz dodatkowych usługach w agroturystyce.
Drugie trzydniowe spotkanie poświęcone było w całości na przygotowanie biznes planu do własnego gospodarstwa a więc określenie mocnych i słabych stron inwestycji, zaplanowanie budżetu w odniesieniu do bazy noclegowej, określenie „kroków milowych” jakie powinno się osiągać przy tworzeniu własnego przedsiębiorstwa turystycznego a koniecznych do realizacji celu.
Beneficjenci stworzyli w grupach własne „wirtualne” gospodarstwa agroturystyczne z uwzględnieniem wszystkich koniecznych działań i zasad jakie obowiązują przy realizacji tego typu przedsięwzięć.

                - Miasto i Gmina Bytom Odrzański należy do perełek woj.lubuskiego, zabytkowy rynek,  odnowione kamieniczki, wybudowany port , ciekawa historia. Tym bardziej dziwi fakt istnienia tylko jednego gospodarstwa agroturystycznego – mówi Marek Jarząb Prezes Fundacji i Koordynator projektu – Co roku organizowane są wspaniałe imprezy jak choćby Flis Odrzański, Rocznica Miasta czy po raz pierwszy w tym roku szukanie Bytomskiego Kota. Już samo to powoduje napływ turystów, których z każdym rokiem jest coraz więcej. Daje to realną szansę okolicznej ludności , w szczególności wiejskiej na zapewnienie sobie podstawowego lub dodatkowego źródła utrzymania jakim jest świadczenie usług noclegowych w swoich gospodarstwach. Tym bardziej, że istnieją możliwości jeżeli nie w całości to w dużej części pokrycie wydatków na utworzenie takiej działalności z różnych funduszy, grantów, dotacji itd.

                Ostatnim etapem realizacji projektu było opracowanie folderu dotyczącego podstawowych zasad tworzenia gospodarstwa agroturystycznego oraz przykładowego kodeksu etycznego jaki powinni przestrzegać gospodarze oferujący usługi noclegowe.
 

 

 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze