pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • Duplikat
  • XX finał WOŚP
  • Dzień Niepodległości 2012-11-11
  • Poduszkowiec Osp_4

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

WIZYTA W „GARNCARSKIEJ WIOSCE” PDF Drukuj Email

 Kolejny projekt, który został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , realizowany przez Fundację Integracji Społecznej „ABRAMIS” jak wszystkie poprzednie jest skierowany do mieszkańców wsi. Tym razem 20 osób z terenów wiejskich Gminy Bytom Odrzański (rolnicy, osoby bezrobotne ,niepełnosprawne oraz młodzież) wzięło udział w wizycie studyjnej w „Garncarskiej Wiosce „ w Kamionce/k.Nidzicy.

 Celem projektu są działania promujące wykorzystanie rękodzieła ludowego – garncarstwo, witraż, bibułkarstwo, malowanie na szkle jako dodatkowego źródła dochodu. W czasie trzydniowego pobytu, beneficjenci uczestniczyli w warsztatach ceramicznych oraz z technik witrażu. Własnoręcznie wykonane na prawdziwym kole garncarskim dzbanki, talerzyki , wazony oraz inne drobne formy, były ukoronowaniem ich własnych zdolności manualnych.
Następnym punktem wizyty były warsztaty z witrażu na których również każdy z uczestników wykonał dowolną zaprojektowaną przez siebie formę. Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia prym wiodły różnego rodzaju aniołki i choinki.
- Wizyta studyjna pokazała, że nie jest ważne położenie wsi, miejscowości ani wykształcenie – każdy kto ma pomysł na jakiekolwiek ożywienie terenów wiejskich,  ma szansę go zrealizować tak jak to robią inni. Co innego powiedzieć ludziom jak tworzy się od podstaw spółdzielnie socjalne czy przedsiębiorstwa społeczne a co innego gdy sami wezmą udział w warsztatach, spotkają się z mieszkańcami którzy wszystko tworzyli od podstaw i usłyszeć ….że się jednak udało, że dzięki zdecydowaniu i chęci działania grupa kilkunastu osób stworzyła dla siebie stanowiska pracy – mówi Marek Jarząb Prezes Fundacji – Dzięki nowelizacji ustawy o pożytku publicznym oraz ułatwienia w tworzeniu spółdzielni socjalnych, taka forma prowadzenia działalności na terenach wiejskich staje się coraz bardziej popularna.
  
 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze