pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • Dzień Niepodległości 11.11.2013
  • Spływ kajakowy Odra 2014
  • Footy 2017 Czechy_29
  • 23 finał WOŚP

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Kolejny projekt Fundacji Integracji Społecznej „ABRAMIS” PDF Drukuj Email
Kolejny projekt Fundacji Integracji Społecznej „ABRAMIS” , finansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego , był skierowany do mieszkańców terenów wiejskich Gminy Bytom Odrzański. Osoby bezrobotne, rolnicy oraz młodzież, wzięli udział w cyklu szkoleń ułatwiających aktywizację społeczną i zawodową   a w szczególności rozwój usług turystycznych na terenach wiejskich i podniesienie kwalifikacji zawodowych. W ramach projektu beneficjenci uczestniczyli w trzydniowych warsztatach florystycznych w LODR w Kalsku gdzie pod okiem doświadczonych florystów zdobywali wiedzę z podstaw układania kwiatów ,wiązanek okolicznościowych oraz innych tajników pracy jako florysta. Warsztaty poprzedzone były szkoleniem BHP przeprowadzonym w wyremontowanej ze środków PROW świetlicy wiejskiej w Byczu dla wszystkich uczestników projektu.
 
Realizacja następnego  etapu projektu ,przeniosła się do uroczego gospodarstwa agroturystycznego MAYA w Gorzycy k/Międzyrzecza . Grupa 20 beneficjentów projektu –rolników, osób bezrobotnych oraz grupa młodzieży z Gminy Bytom Odrzański , w dn. 7-9 czerwca 2011 r. wzięła udział w trzydniowych warsztatach poświęconych organizacji ruchu turystycznego na terenach wiejskich. Oprawa zajęć a więc możliwość nauki w istniejącym i rozbudowującym się gospodarstwie agroturystycznym, dała możliwość poznania od podstaw zasad zakładania działalności agroturystycznej oraz organizacji turystyki wiejskiej.
- Nie można uczyć czystej teorii, ludzie pomału mają dość szkoleń, kursów ,które polegają na kilkugodzinnym siedzeniu w ławkach i wpatrywania się w prezentację często zrobiona na zasadzie kopiuj –wklej. Połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką pozwala na zweryfikowanie nie tylko tematu zajęć, ale odpowiedzi na pytania: czy tak to działa, czy może się udać, jakie były problemy i jak inni je rozwiązywali ? Wyważanie otwartych drzwi gdy w tym czasie można skorzystać z wypracowanych dobrych praktyk mija się z celem. Beneficjenci projektu mogli na własne oczy przekonać się że praktycznie z niczego lub przy małych środkach finansowych można zacząć tworzyć gospodarstwo agroturystyczne i być animatorem turystyki na swoim terenie – mówi Marek Jarząb Prezes Fundacji.

Przez trzy dni uczestnicy brali udział w zajęciach ukierunkowanych na stworzenie atrakcji turystycznej ze swojej wioski przy udziale jej mieszkańców i z wykorzystaniem zdobytej wiedzy z zakresu florystyki, wsi tematycznych, plecionkarstwa i ceramiki. Podzieleni w grupy poznawali historię wsi Gorzyca, jej zabytki oraz współczesność. Stworzyli w ramach zajęć „wirtualne „ gospodarstwa agroturystyczne oraz opracowali ścieżki turystyczne.  

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze