pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • III Puchar Polski Zachodniej Ratownictwa Wodnego
  • V Puchar w Ratownictwie Wodnym_35
  • TAJEMNICE KRYPTY BYŁEGO KOŚCIOŁA EWANGELICKIEGO W BYTOMIU ODRZAŃSKIM
  • Bałtyk – Karkonosze Tour

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Do czterech razy sztuka? PDF Drukuj Email

 Już trzech ekspertów negatywnie zaopiniowało wielką inwestycję, jaką ma być rewitalizacja. Ale jeszcze nie wszystko stracone... 
Bytomska rewitalizacja znalazła się na wstępnej liście projektów, które mają dostać unijne wsparcie, gmina już nawet rozstrzygnęła przetarg na wykonanie inwestycji wartej niemal 5,5 mln, a tu... Podczas oceny wniosku ekspert wydał decyzję negatywną. W skrócie: zakwestionował niektóre zadania jako takie, które nie mają charakteru miejskiego. W efekcie gmina może nie dostać dotacji. Burmistrz Jacek Sauter wniósł więc o kolejną ocenę, innego specjalisty od unijnych projektów. Ta też była na „nie”. Mało tego, jeszcze jeden ekspert zajął się bytomskim wnioskiem. I on też ocenił go negatywnie.

Kolejną deską ratunku ma być opinia niezależnej kancelarii prawnej, o jaką poprosił urząd marszałkowski, który rozdziela unijne pieniądze. - Czepiam się tego, jak ostatniej nadziei. Jeśli i ta opinia będzie na „nie”, to może polec cała nasza rewitalizacja – mówi burmistrz. A jeżeli taki będzie rozwój wypadków? - Jest pewien wariant rezerwowy, ale to potrwałoby rok i kosztowało około 100 tys. zł. O szczegółach na razie nie będę mówił – odpowiada J. Sauter. - Na pewno do końca będziemy walczyć o te pieniądze – zaznacza.

Tygodnik Krąg
(kris)

 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze