pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • XVIII BIESIADA ZESPOŁÓW LUDOWYCH I GRUP ŚPIEWACZYCH
  • Rewitalizacja bytomskiego rynku 2006
  • Spływ kajakowy Odra 2014
  • Turniej o miecz księcia Fabiana

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Tropem tajemnic dawnej Puszczy Tarnowskiej. Kolejna ciekawa wyprawa rowerowa PDF Drukuj Email

3 sierpnia 2014 r. odbędzie się kolejny atrakcyjny rajd rowerowy związany z naszym regionem. Będzie to wyprawa "Szlakiem tajemnic d. Puszczy Tarnowskiej".

 

 

Jodłów. Tytuł dobrze oddaje zamysł organizatorów I Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego, do udziału w którym zaprasza Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów. Rajd odbędzie się w niedzielę 3 sierpnia 2014 r. Start wyznaczono na godz. 9.00 w centralnym punkcie Jodłowa, czyli na tzw. Jodłowskim Rondzie. Przygotowane w ramach Dni Jodłowa i współorganizowane z Nadleśnictwem w Sławie przedsięwzięcie adresowane jest do rowerzystów w każdym niemal wieku.

 

Stosunkowo krótka, gdyż licząca 15,5 km i, na całej swojej długości biegnąca lasami, pomarańczowa trasa spacerowa, w trzech co najmniej miejscach może być skorygowana dla potrzeb bardziej zaawansowanych rowerzystów i wydłużona do kolejnych puszczańskich atrakcji.

 

Analogicznie, osoby które z jakichkolwiek powodów zmuszone byłyby do skrócenia wyprawy, np. do 10 km, mogą w odpowiednim momencie oznakowanych szlakiem czerwonym, a więc bez ryzyka zabłądzenia w Puszczy, powrócić do Jodłowa.

 

Rajd ma także charakter poznawczy. Jego celem jest bowiem przybliżenie uczestnikom turystyczno-krajoznawczych atrakcji dużego kompleksu leśnego oraz pogłębienie wiedzy o historii, dziedzictwie kulturowym, ochronie środowiska naturalnego, ekologii i gospodarce na obszarze dawnej Puszczy Tarnowskiej.

 

Wyprawie towarzyszyć będą znawcy historii i administracji oraz gospodarki leśnej. Więcej o samej trasie wyprawy i charakterystyce poszczególnych etapów oraz odwiedzanych miejsc można przeczytać na stronie "Tekstów i pejzaży" w zakładce poświęconej Puszczy Tarnowskiej. Dotyczy to zwłaszcza takich miejsc, jak: Dębówko [niem. Glogeiche],Wysoka Hala, Pawilony Myśliwskie, Czerwona Małpa czy Gaj Wandy.

więcej informacji na stronie: http://www.janwojtasik.pl/914-tropem-tajemnic-dawnej-puszczy-tarnowskiej-kolejna-ciekawa-wyprawa-rowerowa.html

 

 

 

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze