pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • Spływ kajakowy Odra 2014
  • V Puchar w Ratownictwie Wodnym_37
  • Rewitalizacja bytomskiego rynku 2006
  • XIV Festiwal Twórczości Muzycznej Niewidomych ,,Widzieć Muzyką”

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Odra będzie Łabą PDF Drukuj Email

-

Jesteśmy bardzo ciekawi tego, co dzieje się na planie. To będzie fajna zabawa – mówią uczestnicy castingu do rosyjsko-polskiego filmu „Ogłuszeni ciszą”, który będzie kręcony w Bytomiu Odrzańskim.

Rosyjsko-polska produkcja powstaje na zlecenie Rosjan. Będzie to film wojenny, którego akcja toczyć się będzie pod koniec II Wojny Światowej. Co ciekawe, choć „Ogłuszeni ciszą” kręcony będzie w Bytomiu Odrzańskim, to miejscem akcji jest miejscowość nad niemiecką rzeką Łabą. - Producenci poszukując lokalizacji do filmu uznali, że Bytom świetnie się nadaje, żeby zagrać niemiecką miejscowość, a to znaczy, że Odra będzie na planie filmowym robić za Łabę. Scenariusz mówi, że po jednej stronie rzeki stacjonować będą wojska amerykańskie, a po drugiej radzieckie. Głównymi bohaterami będą wiec Niemcy, Amerykanie i Rosjanie. Więcej szczegółów zdradzić nie mogę – mówi Grzegorz Dąbrowski ze studia ABM Wrocław, które jest odpowiedzialne za przeprowadzenie castingów.


Filmowcy na dwóch przesłuchaniach: w środę w Bytomiu, a w piątek w Nowej Soli, szukali ludzi w wieku od 16 do 65 lat, którzy wcielą się w statystów: ludność cywilną oraz żołnierzy wojsk trzech narodowości. - Potrzebujemy bardzo dużo statystów, dlatego na 90 procent każdy, kto się zgłosi, powinien dostać dla siebie jakąś rolę. W Bytomiu casting będziemy musieli jeszcze powtórzyć, bo pierwszy wypadł poniżej oczekiwań – mówił przed rozpoczęciem piątkowych przesłuchań G. Dąbrowski.
Na casting do Nowosolskiego Domu Kultury przyszło dużo ludzi. Głównie młodzież z przewagą dziewcząt. Jednym z nielicznych starszych kandydatów był pan Andrzej Łusiewicz, członek Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Śpiewać czy tańczyć mi nie każą, więc czemu nie spróbować. Będzie co wnukom opowiadać – mówił pan Andrzej.
- To może być ciekawe doświadczenie i fajna zabawa. Mamy nadzieję, że uda nam się fajnie spędzić czas na planie – komentowali z kolei Andrzej Lopko i Lidia Lajtner. - Nigdy nie miałyśmy okazji zobaczyć z bliska, jak powstaje film, a jesteśmy tego bardzo ciekawe. Czekamy na to, co nam zaoferują, choć z drugiej strony każda rola będzie dobra – śmiały się oczekując w kolejce do przesłuchania Katarzyna Kubów i Lucyna Perka.
Kandydaci mieli do wypełnienia ankietę, w której musieli podać np. swój wzrost, wagę czy numer buta. Z otrzymanych materiałów mogli się dowiedzieć, że na plan nie można stawić się w makijażu czy z tipsami, a w przypadku panów - z długimi włosami. Mile widziane są natomiast wąsy. Jeden dzień pracy na planie to zarobek w wysokości 80 zł. Każda nadgodzina to kolejne 8 zł. Po wypełnieniu papierów za zamkniętymi drzwiami trzeba było odpowiedzieć na kilka pytań i opowiedzieć o sobie. Tylko tyle, żadnych improwizacji czy prób.
Zdjęcia do filmu „Ogłuszeni ciszą” potrwają od początku do końca sierpnia. Poza jedną ze scen batalistycznych, która powstanie w Świebodzicach, wszystko kręcone będzie w Bytomiu Odrzańskim. Jak zapewnia G. Dąbrowski, do produkcji zaangażowani będą znani polscy i rosyjscy aktorzy. Scenariusz filmu napisał nieżyjący już znany rosyjski reżyser i scenarzysta Piotr Todorowski. Za reżyserię odpowiadać będzie Polak - Janusz Petelski.

 

Artur Lawrenc

Tygodnik Krąg

 
 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze