pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • Pracowity rok ks. Brzeskiego
  • Pomoc dla Filipa_14
  • Wrzesień 39 w piwnicy bytomskiego ratusza_6
  • Rynek

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Wałbrzych ma pociąg, my mamy most PDF Drukuj Email

Każdy ma swój skarb - Wałbrzych ma złoty pociąg, my mamy zabytkowy most, którego stare przęsła odsłoniła opadająca Odra – uśmiecha się Jarosław Intek z bytomskiej straży. Ogniowi odkopali przęsła mostu z 1907 roku. Niski stan rzeki odsłonił także inne konstrukcje, które przy normalnym stanie wody są niewidoczne dla oka.

Opadający stan wód w polskich rzekach odkrywa prawdziwe skarby, które przy normalnym stanie wód nie są widoczne. Do tej pory o tajemnicach skrywanych przez Odrę płynącą przez nasz powiat było dosyć cicho... Aż do ubiegłego tygodnia. „Wałbrzych ma swój pociąg, ktoś ma bursztynową komnatę, a my mamy swój most. Dla bezpieczeństwa żeglugi podjęliśmy się wydobycia jego resztek” - dowiadujemy się z konta na Facebooku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu Odrzańskim. 
W zeszłą niedzielę, ogniowi-
ochotnicy w porozumieniu z gminą zamienili się w poszukiwaczy skarbów i zajęli się odkopywaniem przęseł mostu z 1907, którego pozostałości odkryła opadająca rzeka. - Dwie wystające nad poziom wody konstrukcje zagrażały pływającym łodziom, dlatego zabraliśmy się do ich usunięcia. Z jednej strony była to sprawa bezpieczeństwa, z drugiej taki sentymentalny powrót do bytomskiej historii – mówi Jarosław Intek, komendant OSP w Bytomiu Odrz.

Więcej w dzisiejszym (tj. 01.09) papierowym wydaniu TK.

(masa)

Tygodnik Krąg

 

 

Komentarze 

 
#1 Mieszkaniec 2015-09-03 13:24
Szacunek Panowie za Wasz trud. Bytom jest z Was dumny. Nie dość, że pomagacie w potrzebie, to dbacie o uratowanie historii miasta.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze