pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • Ogłuszeni ciszą
  • Opis: plan filmowy - rynek
  • Turniej o miecz księcia Fabiana
  • Odra Tour 2012
  • WOŚP 2015 by Mateusz Stachowiak

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Przy tysięcznej rocznicy - nowa publikacja Towarzystwa Ziemi Głogowskiej PDF Drukuj Email

1015. Okładka

W bieżącym roku przypada tysięczna rocznica starcia zbrojnego, które rozegrało się na ziemi Dziadoszan. Bitwa odbyła się pomiędzy wojskami księcia Bolesława Chrobrego a armią cesarza niemieckiego Henryka II, wspieraną w toku kampanii przez wasali – Czechów i Wieletów. Był to epizod zmagań cesarskich z państwem piastowskim w 1015 roku. Epizod jednak na tyle istotny, by go obecnie przybliżyć lokalnej społeczności. 

W dniu 1 września 1015 roku wojska piastowskie, dzięki śmiałemu manewrowi i użyciu licznych zastępów łuczników, zniszczyły w krainie Dziadoszan tylną straż nieprzyjaciela. Dokładna lokalizacja miejsca starcia nie jest znana. Z tego powodu Towarzystwo Ziemi Głogowskiej wydało popularnonaukową publikację, dotyczącą wydarzeń sprzed 1000 lat.

„1015. Bitwa w krainie Dziadoszan”, której autorem jest Dariusz Czaja, to publikacja mająca przede wszystkim popularyzować te mało znane wydarzenie. Wzbogacona barwnymi ilustracjami adresowana jest przede wszystkim do młodszego odbiorcy, ale szansę by ją sięgnąć mają zainteresowani czytelnicy w każdym wieku.

Wszelkie informacje o publikacji można uzyskać pod adresem: //s8.hekko.pl/squirrelmail/src/compose.php?send_to= Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. " mce_href="//squirrelmail/src/compose.php?send_to= Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. " target="_blank" title="Ten zewnętrzny odnośnik otworzy się w nowym oknie"> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub przez profil na Facebooku: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej

Pozdrawiam serdecznie. Dariusz Czaja – wiceprezes TZG

 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze