pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • Rynek_2
  • 21 Finał WOŚP
  • Otwarcie nowej remizy OSP
  • Footy 2017 Czechy_18

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Cepeliada. Rajd rowerowy "Bytomskie wieże" PDF Drukuj Email

Nowa Sól – Bytom Odrzański. W dniu 7 czerwca 2015 r. Fundacja Twórczości LudowejCEPELIADA w Nowej Soli organizuje rajd rowerowy do Bytomia Odrzańskiego. Przedsięwzięcie to nawiązuje do zainaugurowanego przed rokiem cyklu wycieczek pod hasłem "Z Cepeliadą po Powiecie" i wykorzystuje doświadczenia zdobyte podczas rajdu do Siedliska.

Obecnym celem jest poznanie Bytomia Odrzańskiego i jego najbliższych okolic. Uczestnicy rajdu wystartują o godz. 9.00 z placu przy Alei Wolności i po opuszczeniu Nowej Soli, nadodrzańskimi szlakami rowerowymi, przejadą trasą przez Siedlisko do Bytomia Odrzańskiego. Drogę powrotną wyznaczono przez Tarnów Bycki, Kiełcz i Starą Wieś.

Rajd ma charakter poznawczy – przybliżenie uczestnikom rajdu turystyczno-krajoznawczych atrakcji powiatu nowosolskiego, rekreacyjny – upowszechnienie turystyki kolarskiej jako formy aktywnego wypoczynku, bliskiego kontaktu z przyrodą, a także doskonalenie umiejętności poruszania się w trudnym leśnym terenie oraz kształcący – pogłębienie i rozszerzenie wiedzy o dziedzictwie kulturowym Bytomia Odrzańskiego, historii tego miasteczka, zabytkach architektury, a także współczesnych kierunkach jego rozwoju, problemach gospodarczych gminy i sposobach ich rozwiązywania.

Poza Bytomiem Odrzańskim, planowane jest zapoznanie się efektami rewaloryzacji fragmentu tzw. Traktu Pruskiego – zabytkowej alei dębowej w pobliżu Tarnowa Byckiego. 

Rajd będzie miał charakter otwarty. Jednak z przyczyn organizacyjnych weźmie w nim udział maksymalnie 30 osób. Konieczne jest posiadanie technicznie sprawnego i dostosowanego do jazdy terenowej roweru oraz ogólnie dobry stan zdrowia.

Trasa rajdu szacowana jest na ok. 30 km i prowadzi drogami asfaltowymi, leśnymi oraz polnymi, częściowo tylko utwardzonymi. Zaplanowano też przeprawę łodzią przez Odrę.

Uczestnicy nie posiadający ukończonych 18 lat muszą legitymować się posiadaniem karty rowerowej, a osoby poniżej 15 roku życia pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Zapisy przyjmowane będą w kolejności zgłoszeń do wyczerpania limitu miejsc. Ubezpieczenie uczestników pokryte zostanie z ich własnych składek. Rajd zostanie zamknięty na Pl. Św. Floriana w Nowej Soli ok. godz. 14.00.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na adres: <<  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  >>. Poza imieniem i nazwiskiem konieczne jest podanie numeru PESEL, a zalecane dodatkowo – telefonicznego numeru kontaktowego. Każda osoba zgłaszająca udział otrzyma potwierdzenie rejestracji na liście uczestników. W przypadkach uzasadnionych można rejestracji dokonać także telefonicznie pod numerem: 502 311 510.

Redakcja "Tekstów i pejzaży" przyjęła patronat medialny nad rajdem i współuczestniczy przy jego organizacji.

Jan WOJTASIK

Mapka poniżej przedstawia schematyczny projekt rajdu. Strzałkani zaznaczono kierunek przebiegu wyprawy. 

 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze