• Mikołajki 2009

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Blitzkrieg Odry w 8 minut PDF Drukuj Email

Odra Bytom Odrzański po sennej pierwszej połowie w drugiej wskoczyła na obroty i wygrała z LZS Bobrówko. Bytomianie błyskawiczny atak przypuścili między 55. a 63. minutą meczu trafiając w tym czasie trzykrotnie.

Odra Bytom Odrzański – LZS Bobrówko 3:1 (0:0)

Bramki: Wawrów 55’, Piwecki 62’, Winiarski 63’
Odra: Oborski, Nowakowski (78’ Konsewicz), Wawrów, Borowiecki, Serafin, Czerny (55’ Wróbel), Piwecki, Winiarski, Pojnar (70’ Skrężyna), Żmudziński, Konsewicz (46’ Konsewicz).
Choć bytomianie w pierwszej połowie przeważali, nie potrafili udokumentować tego zdobyciem gola. Goście z Bobrówka umiejętnie się bronili, lecz w ofensywie zbyt wiele nie zwojowali. Najciekawiej było w końcówce tej połowy,  piłka po soczystym strzale Żmudzińskiego zza 16 metrów minimalnie minęła poprzeczkę bramki gości.
Druga połowa ewidentnie zaznaczyła przewagę bytomian. Worek z bramkami rozwiązał Wawrów w 55. minucie. Nabiegł na piłkę przed szesnastką, soczyście uderzył z pierwszej piłki, ta szybowała pół metra nad ziemią i bramkarz gości nie miał szans na skuteczną interwencję.
W 58. minucie akcję z prawej strony wykończył dośrodkowaniem Borowiecki, w polu karnym najwyżej wyskoczył Pojnar, trafił piłkę głową, a futbolówka wylądowała na słupku.
W 62. minucie było już 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Winiarski strąconą w polu karnym głową piłkę uderza Piwecki i Odra prowadzi 2:0.
Minutę później świetnym wyjściem popisuje się debiutujący w pierwszym zespole Odry Tomasz Wróbel, idealnie zagrywa prostopadłą piłkę do Winiarskiego, ten kładzie na ziemię bramkarza, potem jak stary wyjadacz oszukuje jeszcze dwóch obrońców pilnujących bramki i podwyższa na 3:0. Gol honorowy dla gości padł w 72. minucie. Do piłki zagranej w środek pola najszybciej dochodzi napastnik gości, strzela, piłkę jeszcze podbija Oborski, lecz ta wpada lobem do siatki.