Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

 

Losowe zdjęcia

  • Maraton Zumby dla Kordiana
  • III ZLOT ŁODZI MOTOROWYCH I MIŁOŚNIKÓW REKREACJI WODNEJ
  • Odra Tour 2012
  • NIVEA

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Dla dobra lokalnej społeczności PDF Drukuj Email

 W gminie ruszył program prac społecznie użytecznych. Na początek podopieczni opieki społecznej wzięli się za wywożenie śniegu. 
O polityce bytomskich władz, a konkretnie burmistrza Jacka Sautera, by walczyć ze śniegiem praktycznie nic nie robiąc, już pisaliśmy w TK. Nie tylko nas zainteresował ten temat, burmistrz był też bohaterem mediów ogólnopolskich, choćby TVN. Nie ugiął się jednak i konsekwentnie realizował swoją politykę. Realizował, bo właśnie pojawił się pewien wyłom....

Dostają 6 zł/godz.

Wszystko za sprawą dwudziestu pracowników społecznie użytecznych, którzy zajęli się wywożeniem śniegu z rynku. - Po raz pierwszy widzę, że w tym kraju potrafiono przyśpieszyć procedury ze względu na panującą zimę i w końcu uruchomiono prace społecznie użyteczne, o które samorządowcy walczyli przez wiele lat – mówi J. Sauter. Z założenia są to prace, które mają „zmusić” osoby korzystające z opieki społecznej i jednocześnie długotrwale bezrobotne do wykonywania różnego rodzaju zadań na rzecz gminy. Takie osoby pracują 10 godzin tygodniowo, za co mają płacone 6 zł/godz., przy czym 60 procent daje Skarb Państwa, pozostałe 40 gmina. - Są wskazywani przez urząd pracy, a jeśli odmówią, to tracą zasiłki z opieki społecznej i status bezrobotnego – wyjaśnia burmistrz. Jak mówi, jemu zależy na pracy takich osób z kilku względów.

Każdy chce być potrzebny

- Może nie są to jakieś wielkie nakłady ludzkie, bo przez 10 godzin w tygodniu z zimą się nie wygra, ale ich praca pokazuje innym, że oni coś jednak robią dla lokalnej społeczności i dla miasta. A przecież w każdym z nas tkwi chęć bycia potrzebnym. Niektórzy z pracowników wręcz dziękują za danie im takiej okazji. To także dowód dla tych, którzy ich krytykują, że nic nie robią, a biorą pieniądze z opieki społecznej – podkreśla J. Sauter.
Teraz wywożą śnieg, a co będzie po zimie? - W Bytomiu tak wielką wagę przywiązujemy do sprzątania miasta i do dbania o zieleń, że będą mieli co robić – odpowiada burmistrz.

Tygodnik Krąg
Krzysztof Koziołek

 

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze