Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

 

Losowe zdjęcia

  • XIII Festiwal Twórczości Niewidomych
  • Dzień Niepodległości 11.11.2013
  • Ogłuszeni ciszą
  • Opis: plan filmowy - rynek
  • V Puchar w Ratownictwie Wodnym_10

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

I Otwarte Mistrzostwa Czech klasy FOOTY 2017 PDF Drukuj Email

dyplomy polaków

Po raz pierwszy nasi czescy koledzy zorganizowali Otwarte Mistrzostwa w malowniczej miejscowości Vyrovice na południu Moraw tuż przy granicy austriackiej. Polska ekipa uczestnicząca w tej międzynarodowej imprezie skipperów klasy FOOTY to zawodnicy z Wrocławia(4 seniorów), Zielonej Góry (1 junior) oraz bytomscy modelarze: Daniel - POL 22, Adam-POL 69 oraz Rafał-POL 80, którzy reprezentowali sekcję modelarską działającą przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” w Bytomiu Odrzańskim. Należy podkreślić ,że modelarze sportowi z tej pracowni już od 7 lat zdobywają uznanie i nagrody na wielu imprezach krajowych i międzynarodowych.

 

Naturalnie przyjechaliśmy na miejsce regat dzień wcześniej, aby mieć czas na odpoczynek po długiej blisko 7-godzinnej podróży autem także przy chłodnych napojach, bo słoneczna pogoda dopisywała zarówno w piątek jak i w sobotę.

Poranek rozpoczął się od porannej kawy do śniadania, a potem nastąpiły przygotowania do regat.

W końcu nadszedł czas rozpoczęcia regat. Blisko trzydziestu zawodników podzielono na trzy grupy : juniorów oraz dwie seniorów. Z dwóch grup seniorów w eliminacjach wyłoniono pierwszą dziesiątkę, która walczyła w tzw. Finale A o miejsca od 1 do 10.

Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie technicznym modeli i zaciekła, ale w naprawdę przyjacielskiej atmosferze, co już jest świecką tradycją zarówno wśród polskich jak i czeskich skipperów klasy FOOTY .

Z polskiej ekipy do Finału A zakwalifikowało się aż 3 zawodników: Rafał Kowalczyk-POL 15 z Wrocławia oraz Adam Marcinkowski -POL 69 i Rafał Kasprzak-POL 80 z Bytomia Odrzańskiego co niewątpliwie potwierdza, że i w polskich modelarniach są modele mogące konkurować ze światowymi konstrukcjami modeli żaglowych klasy Footy, a polscy skipperzy nie ustępują doświadczeniem najlepszym zawodnikom…

W kategorii juniorów polski zawodnik z Zielonej Góry Dominik Zaborniak POL-71 zajął 2 miejsce.

Dziękujemy naszym czeskim kolegom za wspaniałą organizację regat i równie wspaniałe emocje sportowe na wysokim poziomie i zdobyte kolejne doświadczenia, a wrocławskiej ekipie pod kierunkiem Pawła Dejnaka za wspólne przygotowania w wieczór poprzedzający regaty.

Do zobaczenia już niebawem na Mistrzostwach Polski we Wrocławiu.

Galeria

 

 

1%


filip t

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze