Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

 

Losowe zdjęcia

  • Odra Tour 2012
  • Footy
  • XIV Festiwal Twórczości Muzycznej Niewidomych ,,Widzieć Muzyką”
  • IV Zlot Łodzi Motorowych

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Mistrzostwa Polski radiomodeli żaglowych klasy FOOTY2017 we Wrocławiu PDF Drukuj Email

ekipa bytomska

Skipperzy z sekcji modelarskiej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PRZYSTAŃ” z Bytomia Odrzańskiego w dniach 10-11 czerwca 2017r. wzięli udział w Mistrzostwach Polski klasy FOOTY we Wrocławiu zaliczając te regaty do bardzo udanych.

Po bardzo wyrównanej walce na wodzie i niezwykle wysokim poziomie technicznym modeli, bytomscy modelarze sportowi zakwalifikowali się do tzw. Finału A , gdzie elita polskich i czeskich radiosterników klasy FOOTY walczyła o miejsca od 1 do 10.

 

Tym razem poszło jeszcze lepiej niż na niedawno rozegranych Mistrzostwach Czech, bo w klasyfikacji drużynowej bytomianie zajęli 3 miejsce i przywieźli puchar ze sobą .

W klasyfikacji kobiet zawodniczka z bytomskiej ekipy Karolina Bereś zajęła 2 miejsce.

Natomiast w klasyfikacji generalnej Adam Marcinkowski POL-69 zajął trzecie medalowe miejsce, a Rafał Kasprzak POL-80 miejsce piąte.

Integracyjna Sekcja Modelarska przy Stowarzyszeniu „Przystań” działa od 10 lat przy aktywnym wsparciu pani prezes stowarzyszenia Katarzyny Zielonki jak i wolontariuszy. Obecnie jest jedyną z wielu pracowni modelarskich w tej części Polski, która specjalizuje się w sportowych modelach żaglowych klasy FOOTY i uczy młodzież nie tylko budowy samych modeli ale i podstaw wiedzy żeglarskiej. Kadrę tej pracowni stanowią: Adam Marcinkowski- instruktor żeglarstwa i Rafał Kasprzak, którzy osobistym przykładem pokazują młodzieży, że nawet modelarze sportowi z małych miejscowości nie mający ogromnego wsparcia technicznego i finansowego mogą konkurować z najlepszymi skipperami klasy FOOTY na regatach ogólnopolskich i międzynarodowych. A hobby jakim jest modelarstwo sportowe może być wstępem do przygody z prawdziwym żeglarstwem, gdyż zasady pływania modelami żaglowymi są takie same jak prawdziwymi jachtami.

 

1%


filip t

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze