pytania2

 

Źródła informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • Sylwestrowe fajerwerki 2015
  • Świąteczny Bytom Odrzański
  • XVIII BIESIADA ZESPOŁÓW LUDOWYCH I GRUP ŚPIEWACZYCH
  • Pracowity rok ks. Brzeskiego

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Jacek Sauter: Marzenia się spełniają PDF Drukuj Email

W strugach deszczu i przy walących piorunach bytomianie uroczyście otwierali port. Nie zepsuło to mieszkańcom tego wyjątkowego dnia. Muzyka grała, dzieci tańczyły a burmistrz krzyczał ze sceny, że to jeden z najpiękniejszych dni Bytomia.

W sobotnie popołudnie odbyło się huczne otwarcie portu w Bytomiu Odrzańskim. Wybrano dzień w który wpływał do miasteczka Flis Odrzański. To w Bytomiu flisacy od zawsze czują się najlepiej, ukochali to miejsce i jego mieszkańców. Zawsze też narzekali, że przydałby się port, taki z prawdziwego zdarzenia. - Myślałem sobie znowu przypłynie ta kobieta i będzie mi wytykać, że czegoś brakuje – śmiał się burmistrz Jacek Sauter, opowiadając o Elżbiecie Marszałek, szefowej Flisu. Bytom postarał się ze wszystkich i sił i ma port, który razem z burmistrzem Sauterem uroczyście otwierała przyjaciółka miasta i jego honorowy obywatel Elżbieta Marszałek. - Dla was to wielki dzień, wielka nagroda za to, co osiągnęliście. Dziś Bytom uśmiecha się do Odry – oznajmiła E. Marszałek. Bytomianom gratulacje składała też marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. - Dziękuję wam za to przedsięwzięcie, za to, że przez tyle lat realizowaliście inwestycję, która nadaje blasku miastu i całemu regionowi – podkreśliła E. Polak.
Tymczasem na scenie co chwilę pojawiały się nowe grupy taneczne ze szkoły tańca „Rytm”. Młodzież grała na trąbkach hymn Bytomia Odrzańskiego a deszcz wciąż nieprzerwanie lał. Obok burmistrza pojawiały się co rusz to nowi bohaterowie portu, osoby mające wpływ na jego budowę: autorzy wniosków o unijne dofinansowanie, nadzorujący przetargi, techniczne wykonanie, czuwający nad realizacją i nadzorem, szefowie firm budowlanych. Burmistrz serdecznie uściskał partnerów projektu włodarzy innych nadodrzańskich miast, Euroregionu. - Pragnę też nadać honorowe obywatelstwo człowiekowi, który tak wiele zrobił dla Bytomia - oznajmił J. Sauter i poprosił do siebie prezydenta Wadima Tyszkiewicza. Zaskoczony W. Tyszkiewicz przedzierał się przez deszcz wprost na umieszczoną na wodzie scenę. Nadanie honorowego obywatelstwa, jak zwykle było utrzymane przez burmistrza i radnych w tajemnicy. - Odbieram ten zaszczytny tytuł także w imieniu moich współpracowników, którzy mają swój wkład w realizację projektu. Macie najpiękniejszy port w Polsce – stwierdził W. Tyszkiewicz. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości harcerze wraz razem z gośćmi przeszli na pomost, skąd wrzucono do wody wielką butelkę szampana z listem dla potomnych. Nad Bytomiem nieśmiało zaczęło wychodzić słońce. Burmistrz Sauter tańczył poloneza z Elżbietą Marszałek podczas gdy wielka butla wpadła w nurt rzeki. Kiedy ktoś ją znajdzie i wyciągnie list zapraszający do Bytomia Odrzańskiego, gdzie miło i romantycznie można spędzić wolny czas. Drugą butlę z takim samym listem Mietek uczestnik Flisu Odrzańskiego wrzuci do morza, żeby wiadomość o malowniczym nadodrzańskim miasteczku dotarła w świat. Tymczasem ze sceny wciąż płynęła muzyka, bytomianie tańczyli w rytm muzyki romskiego Teatru Muzycznego Terno. Na zakończenie wieczoru wystąpił zespół Audiofeels.
Monika Owczarek
Tygodnik Krąg
 

Komentarze  

 
0 #5 viral news feed 2017-07-15 01:05
Bakit ang dami nanamang isyu tungkol sa kanila katulad kahapon nung sa B-day
ni maine hindi nag message si alden kay
maine Tapos nung nagpapasalamat na si maine hindi niya pinapansin si Alden napansin ko din yun Siguro friends lang talaga sila
!!!!
Cytować
 
 
0 #4 Site de Casino 2017-06-21 04:35
Por isso? Boa barato! A mão é posto isto concluída.
Cytować
 
 
0 #3 vbex.ru 2017-05-25 10:30
I am on day 5 of another CS diet to loose a few lbs before
my friends wedding and I'm very happy with the quick results!!!
Cytować
 
 
0 #2 golfuniversity.tv 2016-12-13 01:39
Usually I don't read post on blogs, however I wish to say that this write-up very forced me to take a look at and do it!
Your writing taste has been surprised me. Thank you,
very great post.
Cytować
 
 
0 #1 festaminions.com 2016-09-29 17:27
Em direção a decoração com sarau infantil Minions é a pedida
dos aniversários das infantes.

Here is my web blog - festaminions.com: http://swartex.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=214635
Cytować
 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskim Serwisie Informacyjnym (BSI)


Treść regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze