pytania2

 

Źródła informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • V Puchar w Ratownictwie Wodnym_6
  • FotoDay w Bytomiu Odrzańskim
  • NIVEA
  • Rynek_2

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Jacek Sauter: Marzenia się spełniają PDF Drukuj Email

W strugach deszczu i przy walących piorunach bytomianie uroczyście otwierali port. Nie zepsuło to mieszkańcom tego wyjątkowego dnia. Muzyka grała, dzieci tańczyły a burmistrz krzyczał ze sceny, że to jeden z najpiękniejszych dni Bytomia.

W sobotnie popołudnie odbyło się huczne otwarcie portu w Bytomiu Odrzańskim. Wybrano dzień w który wpływał do miasteczka Flis Odrzański. To w Bytomiu flisacy od zawsze czują się najlepiej, ukochali to miejsce i jego mieszkańców. Zawsze też narzekali, że przydałby się port, taki z prawdziwego zdarzenia. - Myślałem sobie znowu przypłynie ta kobieta i będzie mi wytykać, że czegoś brakuje – śmiał się burmistrz Jacek Sauter, opowiadając o Elżbiecie Marszałek, szefowej Flisu. Bytom postarał się ze wszystkich i sił i ma port, który razem z burmistrzem Sauterem uroczyście otwierała przyjaciółka miasta i jego honorowy obywatel Elżbieta Marszałek. - Dla was to wielki dzień, wielka nagroda za to, co osiągnęliście. Dziś Bytom uśmiecha się do Odry – oznajmiła E. Marszałek. Bytomianom gratulacje składała też marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. - Dziękuję wam za to przedsięwzięcie, za to, że przez tyle lat realizowaliście inwestycję, która nadaje blasku miastu i całemu regionowi – podkreśliła E. Polak.
Tymczasem na scenie co chwilę pojawiały się nowe grupy taneczne ze szkoły tańca „Rytm”. Młodzież grała na trąbkach hymn Bytomia Odrzańskiego a deszcz wciąż nieprzerwanie lał. Obok burmistrza pojawiały się co rusz to nowi bohaterowie portu, osoby mające wpływ na jego budowę: autorzy wniosków o unijne dofinansowanie, nadzorujący przetargi, techniczne wykonanie, czuwający nad realizacją i nadzorem, szefowie firm budowlanych. Burmistrz serdecznie uściskał partnerów projektu włodarzy innych nadodrzańskich miast, Euroregionu. - Pragnę też nadać honorowe obywatelstwo człowiekowi, który tak wiele zrobił dla Bytomia - oznajmił J. Sauter i poprosił do siebie prezydenta Wadima Tyszkiewicza. Zaskoczony W. Tyszkiewicz przedzierał się przez deszcz wprost na umieszczoną na wodzie scenę. Nadanie honorowego obywatelstwa, jak zwykle było utrzymane przez burmistrza i radnych w tajemnicy. - Odbieram ten zaszczytny tytuł także w imieniu moich współpracowników, którzy mają swój wkład w realizację projektu. Macie najpiękniejszy port w Polsce – stwierdził W. Tyszkiewicz. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości harcerze wraz razem z gośćmi przeszli na pomost, skąd wrzucono do wody wielką butelkę szampana z listem dla potomnych. Nad Bytomiem nieśmiało zaczęło wychodzić słońce. Burmistrz Sauter tańczył poloneza z Elżbietą Marszałek podczas gdy wielka butla wpadła w nurt rzeki. Kiedy ktoś ją znajdzie i wyciągnie list zapraszający do Bytomia Odrzańskiego, gdzie miło i romantycznie można spędzić wolny czas. Drugą butlę z takim samym listem Mietek uczestnik Flisu Odrzańskiego wrzuci do morza, żeby wiadomość o malowniczym nadodrzańskim miasteczku dotarła w świat. Tymczasem ze sceny wciąż płynęła muzyka, bytomianie tańczyli w rytm muzyki romskiego Teatru Muzycznego Terno. Na zakończenie wieczoru wystąpił zespół Audiofeels.
Monika Owczarek
Tygodnik Krąg
 

Komentarze  

 
0 #4 natural hair mask 2017-10-17 17:12
Having read this I believed it was very enlightening.
I appreciate you finding the time and energy to put this content together.

I once again find myself spending a significant amount of time both reading and posting comments.
But so what, it was still worthwhile!
Cytować
 
 
0 #3 o que é rivotram 2017-10-15 09:50
Por favor, me avise se você estiver procurando por um autor para seu
blog. Você tem alguns conteúdos realmente bons e acredito que eu seria uma boa
aquisição. Se você quiser eu queria escrever algum conteúdo para o seu blog em
troca de um link para o meu. Por favor me envie
um e-mail se estiver interessado. Parabéns !
Cytować
 
 
0 #2 Paulo Davi Lucca 2017-10-06 07:33
adorei a forma com que você trata o assunto . Voce citou pontos
que realmente podem fazer a diferença. Muito bom!
Cytować
 
 
0 #1 Paulo Thomas 2017-10-04 11:48
sempre que tenho um minuto eu venho ler aqui no
blog . os artigos são sempre muito bem elaborado e simples de entender .
até mais
Cytować
 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskim Serwisie Informacyjnym (BSI)


Treść regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze