Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

 

Losowe zdjęcia

  • III ZLOT ŁODZI MOTOROWYCH I MIŁOŚNIKÓW REKREACJI WODNEJ
  • Przywitanie Zefira
  • Opis: Przywitanie Zefira - Bytom Odrzański
  • XX finał WOŚP
  • 15_festiwal_22

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

IV Rajd Rowerowy "Z Cepeliadą po Powiecie" pojedzie do Kożuchowa PDF Drukuj Email

Nowa Sól – Kożuchów. Po pierwszej wyprawie do Siedliska i kolejnymi: do Bytomia Odrzańskiego oraz Nowego Miasteczka przyszła kolej na Kożuchów. W dniu 6 maja 2017 r. o godz. 9.00 z placu przy Alei Wolności ruszy IV rajd rowerowy pod hasłem "Z Cepeliadą po Powiecie Nowosolskim".

Trzydziestu cyklistów skieruje się w stronę Starej Wsi i Nowego Żabna, żeby potem przez Ciepielów i Drwalewie dojechać do Kożuchowa. Drogę powrotną zaplanowano przez Podbrzezie Dolne, Słocinę i Lubieszów. Długość całej trasy nie powinna przekroczyć 25 km. Jednak z uwagi na prowadzone w okolicy budowy dróg należy się liczyć z korektą niektórych szczegółów dojazdu i powrotu.

Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie wizyta na książęcym zamku w Kożuchowie. Tam odbędzie się okolicznościowe spotkanie z przedstawicielami gospodarzy miasta. Będzie możliwość zwiedzenia także innych kożuchowskich zabytków.

Czwarty rajd Cepeliady, podobnie jak wszystkie poprzednie, ma charakter poznawczy – przybliżenie uczestnikom turystyczno-krajoznawczych atrakcji Powiatu Nowosolskiego oraz rekreacyjny – upowszechnienie turystyki kolarskiej jako formy aktywnego wypoczynku. Stanowi imprezę towarzyszącą tegorocznym "Zielonym Ogrodom nad Odrą".

 

 

Organizatorzy zapewniają możliwość ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków bezpośrednio przed samym startem.

Rajd jest otwarty dla wszystkich chętnych. Ilość miejsc jest jednak limitowana i nie może przekroczyć 30 uczestników. O zakwalifikowaniu do udziału będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Z uwagi na długość rajdu i szacowany czas jego trwania pamiętać należy o zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość pożywienia i napojów. Także przezorność wynikająca z przejazdu terenami leśnymi i polnymi uzasadnia posiadanie przy sobie środków do odstraszania owadów.

Konieczne jest posiadanie technicznie sprawnego i dostosowanego do jazdy terenowej roweru oraz ogólnie dobry stan zdrowia. Uczestnicy nie posiadający ukończonych 18 lat muszą legitymować się posiadaniem karty rowerowej, a osoby poniżej 15 roku życia pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Redakcja "Tekstów i pejzaży" przyjęła patronat medialny nad rajdem i współuczestniczy przy jego organizacji.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na adres:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poza imieniem i nazwiskiem, niezbędne jest podanie numeru PESEL oraz telefonu kontaktowego. Przyjęcie zgłoszenia będzie każdorazowo potwierdzane.

Jan WOJTASIK

Mapka poniżej przedstawia schematyczny plan przejazdu. Projektowaną trasę oznaczono kolorem czerwonym

 

1%


filip t

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze