Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

 

Losowe zdjęcia

  • 900 lat Bytomia Odrzańskiego
  • Bałtyk – Karkonosze Tour
  • Bytom Odrzański
  • XIV Festiwal Twórczości Muzycznej Niewidomych ,,Widzieć Muzyką”

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Jak znaleźć dobrego dermatologa we Wrocławiu? PDF Drukuj Email
 
Do dermatologa najczęściej udają się osoby zmagające się z trądzikiem. Jest to zmiana, która co prawda nie zagraża naszemu życiu, ale może je nam skutecznie uprzykrzyć. Z problemem tym najczęściej zmaga się młodzież, nie omija on jednak i dorosłych.
Na regularne wizyty u dermatologa powinny się zgłaszać osoby posiadające liczne znamiona barwnikowe, znane potocznie pieprzykami. Pod wpływem ekspozycji na słońce mogą przekształcić się one w poważne zmiany, nawet nowotworowe.
 
 
Czym są znamiona?
 
 
Pieprzyki pojawiają się na naszej skórze od urodzenia, a z niektórymi już przychodzimy na świat. Powstają w wyniku nierównomiernego nagromadzenia barwnika skóry (melaniny) w jednym miejscu.
Mogą mieć formę płaską, wypukłą i owłosioną.  Wypukłe ulokowane na przykład w pobliżu zapięcia stanika, czy pasa spodni najlepiej usunąć, ponieważ mogą być one podrażniane poprzez ocieranie się materiału o naszą skórę. Często dochodzi też w takich sytuacjach do zerwania pieprzyków, a to może (chociaż nie musi) prowadzić do różnego rodzaju infekcji, czy nawet poważniejszych powikłań.
 
Przeciętny człowiek ma na swojej skórze od 10 do 40 znamion barwnikowych. Zazwyczaj są one zupełnie niegroźne, ale niestety zdarza się, że na przykład pod wpływem podrażnienia lub zbyt dużej ekspozycji na słońce ulega niebezpiecznym zmianom.
 
 
Uważaj na wszelkie nieprawidłowości
 
 
Każda zmiana w obrębie pieprzyka, niezależnie, czy będzie dotyczyć jego kształtu, czy też zacznie on krwawić, swędzieć, czy po prostu pociemnieje, wymaga natychmiastowej wizyty u dermatologa. Sprawdzi on, czy znamię nie przybrało cech czerniaka (nowotworu skóry).

 

Takie pieprzyki powinny być usunięte chirurgicznie i przesłane na badanie histopatologiczne, które pozwoli ustalić, czy miało ono charakter nowotworowy.

 

 
 
Gdzie szukać lekarzy
 
 
Informacji o tym gdzie przyjmuje najlepszy dermatolog we Wrocławiu możemy szukać w Internecie lub podpytać wśród znajomych. Zanim udamy się do lekarza z pewnością dobrze będzie zasięgnąć opinii osób, które korzystały już z jego pomocy.

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze