pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • Wystawa Zefiryny Kulczewskiej
  • Wrzesień 39 w piwnicy bytomskiego ratusza_4
  • II Zlot Łodzi Motorowych w Bytomiu Odrzańskim
  • Dzień Niepodległości 11.11.2013

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Po Puszczy Tarnowskiej "Szlakiem Emanuela Geibla PDF Drukuj Email

Siedlisko. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Fundacja KAROLAT w dniu 3 maja 2015 r. organizuje rajd po obszarze Puszczy Tarnowskiej. Myślą przewodnią rajdu, który jest imprezą towarzyszącą tegorocznemu Świętu Bzów, jest przypomnienie postaci późnoromantycznego niemieckiego poety Emanuela Geibla, który kilkakrotnie bywał w Siedlisku, a w Puszczy - zwanej wówczas Carolather Heide - posiadał oddaną mu do dyspozycji rezydencję.

Trasa projektowanego rajdu w wersji podstawowej liczy 35 km i uwzględnia kolejno następujące charakterystyczne miejsca: Zamek Karolat, Trakt Pruski, Czerwona Małpa, Gaj Wandy, Wysoka Hala, Dębówko, Pawilony Myśliwskie księcia Henryka,  Droga Geibla, Zwierzyniec. Dla mniej wprawionych rowerzystów istnieje możliwość wyboru wariantu krótszego o ok. 8 km z pominięciem Wysokiej Hali i Dębówka.

Start nastąpi sprzed Zamku w Siedlisku o godz. 10.00, zakładany powrót do tej miejscowości w późniejszych godzinach popołudniowych. Uczestnicy mogą liczyć na stosunkowo dobre leśne drogi, z niewielkimi tylko utrudnieniami wynikającymi z obecności piaszczystych łach czy korzeni, jednak bez nadmiaru ostrych podjazdów.

Rajd ma charakter poznawczy – przybliżenie uczestnikom rajdu turystyczno-krajoznawczych leśnych atrakcji powiatu nowosolskiego i wschowskiego, rekreacyjny – upowszechnienie turystyki kolarskiej jako formy aktywnego wypoczynku, bliskiego kontaktu z przyrodą, a także doskonalenie umiejętności poruszania się w leśnym terenie oraz kształcący – pogłębienie i rozszerzenie wiedzy o dziedzictwie kulturowym, zwłaszcza pamiątkach po niemieckim poecie romantycznym Emanuelu Geiblu i jego twórczości opiewającej piękno Puszczy Tarnowskiej oraz ochronie środowiska naturalnego i ekologii na terenie Nadleśnictw w Sławie Śląskiej i Nowej Soli.

Rajd jest otwarty dla wszystkich osób chętnych, a ilość uczestników nie jest limitowana. Organizatorzy zapewniają możliwość ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków bezpośrednio przed samym startem oraz okolicznościowe pamiątki. Wpisy przyjmuje Zarząd Fundacji  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz telefonicznie Pani Jolanta Mokwińska pod numerem 783 590 703.

Z uwagi na długość rajdu i szacowany czas jego trwania pamiętać należy o zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość pożywienia i napojów.

Konieczne jest posiadanie technicznie sprawnego i dostosowanego do jazdy terenowej roweru oraz ogólnie dobry stan zdrowia. Uczestnicy nie posiadający ukończonych 18 lat muszą legitymować się posiadaniem karty rowerowej, a osoby poniżej 15 roku życia pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Osoby, które do miejsca rozpoczęcia rajdu przyjadą samochodami, będą mogli je pozostawić na jednym z pobliskich parkingów.

Więcej o trasie wyprawy można przeczytać w witrynie Tekstów i pejzaży pod adresem:http://www.janwojtasik.pl/moje-pasje/puszcza/1011-dzie%C5%84-w-puszczy,-czyli-szlak-romantycznego-poety-emanuela-geibla-cz.html

Redakcja "Tekstów i pejzaży" przyjęła patronat medialny nad rajdem i współuczestniczy przy jego organizacji.

Jan WOJTASIK

Pełna informacja na stronie: http://janwojtasik.pl/

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze