Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

 

Losowe zdjęcia

  • Pomoc dla Oliwi
  • Footy
  • Pracowity rok ks. Brzeskiego
  • Port w Bytomiu Odrzańskim

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Jak powinien przebiegać zakup nieruchomości z rynku wtórnego? PDF Drukuj Email

Nieruchomości z rynku wtórnego zawsze cieszyły się dość dużym powodzeniem. Zakup takiego mieszkania może być ciekawą alternatywą wobec lokali oferowanych przez deweloperów. Mimo niewątpliwych zalet, które posiadają, znajdą się też pewne mankamenty. W ostatecznym rozrachunku to nabywca decyduje czy taki zakup jest dla niego odpowiedni. Znacznie trudniej znaleźć mieszkanie z drugiej ręki, którego lokalizacja, metraż i inne szczegóły będą pokrywały się całkowicie z oczekiwaniami nabywcy, niż ma to miejsce w przypadku mieszkań nowych. Dlatego każdy taki zakup poprzedzony jest długimi poszukiwaniami. Ogłoszenia nieruchomości, w których oferowane są mieszkania i domy pochodzące z rynku wtórnego znaleźć można praktycznie wszędzie. Wiele ofert można wyszukać zarówno w agencjach nieruchomości, jak i w Internecie, gdzie zamieszczonych jest dużo propozycji w postaci nieruchomości online. Każde miejsce poszukiwań może okazać się owocne.

 


Mimo, że oferowane nieruchomości na sprzedaż istnieją faktycznie, to jednak zawsze istnieje spore ryzyko, że natrafi się na nieuczciwą ofertę. Zakup ten wiąże się bardzo często z koniecznością wykorzystania oszczędności całego życia, a gdy te nie wystarczą - trzeba zaciągnąć długoterminowy kredyt hipoteczny, dlatego tak ważne staje się dokładnie zbadanie mieszkania na sprzedaż, które zamierza się nabyć.

Przede wszystkim należy się upewnić, czy osoba z którą będzie się podpisywało umowę kupna, jest faktycznym i jedynym właścicielem uprawnionym do sprzedaży nieruchomości. Istnieje bowiem ryzyko, że będzie to osoba nieupoważniona lub istnieją jeszcze inni współwłaściciele. Warto też dokładnie sprawdzić księgę wieczystą, a zwłaszcza to, kto w danym lokalu jest zameldowany. Może się zdarzyć, że po zakupie wystąpią trudności związane z wymeldowaniem osoby, która w różny sposób będzie to utrudniać. Wiązać się to będzie z długotrwałą procedurą, podczas której można stracić wiele nerwów. Równie ważny jest fakt, czy hipoteka nie jest w żaden sposób obciążona. Mieszkanie może posiadać także inne długi, takie jak zaległości w opłatach w spółdzielni bądź wspólnocie. Najważniejszą rzeczą jest dobrze sporządzona umowa kupna/sprzedaży, która powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. Podpisać ją muszą wszyscy ewentualni współwłaściciele. Powinien pojawić się w niej zapis, w jaki sposób zostanie przekazana zapłata oraz to, która strona będzie zobowiązana do opłat notarialnych. Zazwyczaj obowiązek ten spoczywa na kupującym.

Właściciel z reguły nie będzie skory do odsłonienia wszystkich mankamentów mieszkania. Warto więc odwiedzić lokal o różnych porach dniach, by przekonać się o wszystkich walorach i wadach, takich jak otoczenie, nasłonecznienie itp. Można popytać się sąsiadów o jakość życia w danym budynku, która może okazać się niezbyt dobra w przypadku zbyt wielu uciążliwych mieszkańców.

Zakup mieszkania jest bardzo często inwestycją na całe życie. dlatego tak ważne jest to, by brać pod uwagę wyłącznie te oferty nieruchomości, które spełniają wszystkie wymagania kupującego. Lepiej dobrze zastanowić się nad tym wyborem i mieć czujność podczas samego zakupu, tak, by nie żałować swojej decyzji przez kolejną część życia.

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze