Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

 

Losowe zdjęcia

  • V Puchar w Ratownictwie Wodnym_34
  • XX finał WOŚP
  • WOŚP 2015 by Mateusz Stachowiak
  • Wystawa Zefiryny Kulczewskiej

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

WYPOCZYNEK W POLSKICH GÓRACH! PDF Drukuj Email

Kiedy jedziemy w góry, powinniśmy zaplanować sobie dokładnie cały przebieg naszego wyjazdu. Oczywiście nie przewidzimy pogody i co za tym idzie, nie będziemy umieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będzie burza, czy nie i czy dojdziemy w jakieś miejsce na sto procent, niemniej jednak ogólny zarys całego wyjazdu mieć powinniśmy. Dzięki naszkicowaniu takiego, będziemy mieli motywację do tego, żeby każdego dnia przechodzić określoną ilość kilometrów i żeby w ten sposób osiągać mniejsze cele na drodze do największego, którym jest szczęśliwe zakończenie wędrówki ostatniego dnia wyjazdu. Razem ze zrobieniem planu wyjazdu, nakierowanym na zdobycie określonych szczytów, powinniśmy zakreślić sobie drugi plan – noclegów. To równie istotne, choć nie zawsze, z przyczyn od nas niezależnych, również możliwe do osiągnięcia w stu procentach.

Jeśli jedziemy w góry, powinniśmy wiedzieć, gdzie chcemy spać. Najpierw musimy określić typ noclegu: czy będzie to namiot, czy budynek. Jeżeli to pierwsze, koniecznie powinniśmy przetestować namiot zanim go ze sobą zabierzemy, jak również dowiedzieć się, gdzie otwarte są regularne pola namiotowe i gdzie znajdują się bazy namiotowe (te poza sezonem bywają zamknięte). Jeśli zdecydujemy się na budynek, wtedy mamy większe pole do popisu. Możemy schodzić do górskich większych miejscowości i w nich spać w hotelach albo pensjonatach albo decydować się na noclegi w schroniskach. Schroniska często oferują noclegi w pokojach dla niewielkiej ilości osób. Wszelkiego rodzaju chatki oraz bacówki nastawione są już raczej na przyjmowanie większej ilości gości w jednym dużym pomieszczeniu. Tego typu nocleg sprzyja jednak nawiązywaniu kontaktu z innymi ludźmi oraz spędzaniu długich godzin na wspólnym śpiewie oraz rozmowach. Najlepsze towarzysko są więc chatki, bacówki oraz bazy namiotowe – poleca się je prawdziwym łazikom górskim, którzy żyją chodzeniem i którzy w górach spędzają sporo czasu.

 

Jak widać jest wiele opcji na wczasy w górach a w zależności od preferowanego rodzaju miejsca noclegowego, takie wczasy nie muszą być drogie. Warto przy tym pamiętać, aby rezerwować noclegi w pewnym źródle np. poprzez portal noclegowy e-wczasy.pl który zabezpiecza wczasowiczów gwarancją "pewny nocleg", gdyż w dzisiejszych czasach nie trudno stać się ofiarą oszustwa.

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze