Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

 

Losowe zdjęcia

  • II Zlot Łodzi Motorowych w Bytomiu Odrzańskim
  • Wystawa Zefiryny Kulczewskiej
  • III ZLOT ŁODZI MOTOROWYCH I MIŁOŚNIKÓW REKREACJI WODNEJ
  • Jesienna galeria

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

W czasie wakacji warto wykonać badania profilaktyczne PDF Drukuj Email
Wielu z nas odkłada w nieskończoność wszelkie badania profilaktyczne tłumacząc się, albo brakiem czasu, albo pieniędzy, bądź brakiem potrzeby kontroli własnego zdrowia. Nie myśląc o sobie pozbawiamy się możliwości szybkiego i skutecznego leczenia, a naszych bliskich pewności, że w zdrowiu dożyjemy długich lat.
Zaplanuj podstawowe badania.
Bez względu na wiek minimum raz w roku powinno wykonywać się podstawowe badania morfologiczne, dlatego warto udać się na wizytę do lekarza rodzinnego i poprosić go o skierowanie na takie badania krwi. Samo pobranie trwa bardzo krótko i trudno powiedzieć, aby było bolesne – raczej jest nieprzyjemne, ale te parę sekund każdy jest w stanie wytrzymać.
Jeśli brakuje nam czasu na wizytę u lekarza rodzinnego można bezpośrednio udać się do laboratorium i poprosić o zrobienie podstawowych badań odpłatnie. Koszt nie jest ogromny, a wiedza o swoim organizmie, jaką dzięki temu zdobędziemy bezcenna.
Badania krwi to jedno, drugie to szereg badań u specjalistów, dlatego skorzystajmy z poradnictwa przynajmniej u lekarza stomatologa, okulisty oraz w przypadku pań u lekarza ginekologa. Nie u wszystkich tych specjalistów są długie kolejki, dlatego bez oporów zgłośmy się do rejestracji, aby wyznaczyć sobie najbliższy termin wizyty.
Czasami można skorzystać z darmowych badań profilaktycznych oferowanych przez gabinety prywatne, a wiedzę na temat tego, gdzie i kiedy są tego typu akcje społeczne można znaleźć w specjalnych serwisach zajmujących się promowaniem zdrowia. Jednym z takich miejsc jest serwis www.ekliniki.pl, w którym znajdziemy mnóstwo artykułów i ogłoszeń o najróżniejszych akcjach. Ostatnio promowany był dzień darmowej spirometrii, a w przeszłości gabinety zapraszały na darmowe badania wszelkich zmian na skórze. W tym serwisie nie brakuje również artykułów poradnikowych, na przykład o tym, jak uchronić się przed grypą, czy jak dbać o zdrowie jamy ustnej, dlatego warto regularnie zaglądać na eKliniki.pl
Zmień styl życia.
Problemem wielu osób nie jest brak wiedzy na temat prawidłowych zachowań zdrowotnych, a jedynie brak chęci na wdrożenie ich do własnego życia. Doskonale wiemy, że palenie nam szkodzi, że zjadanie tłustych potraw degraduje nam zdrowie oraz, że brak ruchu faktycznie przyczyni się do naszego zniedołężnienia na starość, a mimo to degradujemy własne zdrowie.
Początki bywają trudne, ale warto od drobnych kroczków rozpocząć zdrowotną rewolucję we własnym życiu. Na początku można zrezygnować ze słodkich napojów gazowanych zastępując je wodą, dalej warto zredukować ilość zjadanych sosów i tłustych mięs na korzyść gotowanych warzyw, a kolejno eliminować ilość słodyczy oraz wieczornych przekąsek. Natomiast, jeśli chodzi o aktywność fizyczną warto rozpocząć od dłuższych spacerów po okolicy na przykład z kijkami Nordic Walking, a w dalszej kolejności wprowadzić zajęcia stałe chociażby na siłowi czy na kursie tańca.

Lekceważenie własnego zdrowia to igranie ze śmiercią, a przecież czasami tak mało potrzeba, aby wykryć chorobę w początkowej fazie i tym samym szybko rozpocząć leczenie czy rehabilitację. Latem mamy więcej czasu wolnego, dlatego warto poświęcić ten czas na badania profilaktyczne, które będą z pożytkiem dla nas i dla naszych najbliższych. 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze