Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

 

Losowe zdjęcia

  • Skarpa i molo w nocy
  • Pomoc dla Filipa_6
  • Footy 2017 Czechy_13
  • Wystawa Modelarska „Modele Naszych Modelarzy”

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Rynek nieruchomości w Polsce jest rozwojowy PDF Drukuj Email

Rynek nieruchomości w Polsce jest rozwojowy. Najlepiej rozwijał się w latach 2005-2008, czyli przed rozpoczęciem kryzysu ekonomicznego. Później nieco zwolnił, aby znów przyspieszyć przed EURO 2012. Dzisiaj rynek jest w lekkim uśpieniu, lecz nie należy się tym martwić. Rozwój za chwilę się zacznie. Rynek nieruchomości napędza budownictwo, sektor paliwowy, ożywia rynek. Mieszkania kupują osoby indywidualne oraz firmy. Biura są kupowane i wynajmowane lub podnajmowane. Ceny na rynku nieruchomości są zróżnicowane w zależności od regionu Polski. Na stronie www.localmart.pl/nieruchomosci sporo można o budynkach się dowiedzieć. Dlatego warto zaglądać na tę stronę, studiować ją i cieszyć się jej zasobami.

 

 

Jakie są ceny mieszkań? W niewielkich miasteczkach na Dolnym Śląsku mieszkanie o powierzchni 27 metrów kwadratowych można kupić za 110-120 tysięcy złotych, we Wrocławiu, stolicy regionu, koszt mieszkania podobnej wielkości wynosi już 200 tysięcy złotych, ale na przykład pod Jelenią Górą czy Wałbrzychem takie lokum można nabyć za 50 tysięcy złotych. W Warszawie ceny są podobne do cen wrocławskich, może jedynie odrobinę wyższe. Na wschodzie Polski kawalerkę można nabyć nawet za 30-40 tysięcy złotych. Metr kwadratowy mieszkania w Olsztynie kosztuje od 4200 do 5200 złotych. Jest to całkiem sporo jak na tę część Polski, lecz jest to koszt metra w nowym mieszkaniu, bez białego montażu, które należy wykończyć na własną rękę. Najbardziej opłaca się kupić mieszkanie z rynku wtórnego, z nowymi podłogami, odmalowanymi ścianami, nowymi drzwiami oraz oknami. W takim mieszkaniu można mieszkać całkiem wygodnie, nie ponosząc dużych wydatków na początek. Czasem mieszkanie sprzedawane jest z meblami, dlatego taki zakup jest bardzo opłacalny. Metr kwadratowy takiego mieszkania na obrzeżach Wrocławia można kupić już za 3000-3500 złotych. Jak zatem widać rozpiętość cen jest spora. Do ceny zakupu mieszkania należy doliczyć opłaty dodatkowe – 5000-10 000 złotych na wpis do księgi hipotecznej, opłaty kredytowe, zarobek notariusza oraz pośrednika. Tych opłat w żaden sposób nie można uniknąć. Obecnie mieszkań na polskim rynku nieruchomości jest całkiem sporo, jednak koniecznie trzeba dokładnie przemyśleć zakupu mieszkania, bo wiąże się on z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego, jest to zobowiązanie wieloletnie na 20-30 lat, czyli połowę życia dorosłego człowieka.

 

Podsumowując, zakup nieruchomości to najpoważniejsza decyzja w życiu dorosłego człowieka skutkująca konsekwencjami na całe niemal życie. W skrajnych przypadkach rodzice zaciągają kredyt, który dokończą spłacać ich dzieci. Niewiele osób kupuje nieruchomości bez kredytu, przeważnie są to osoby, które pracowały poza Polską i zdołały zaoszczędzić wymaganą kwotę lub dzieci bogatych rodziców. Nieruchomości, czyli domy, mieszkania, biura, stały się luksusem, na zakup którego nie każdy człowiek może sobie pozwolić. Zatem zalecamy rozważne kupowanie nieruchomości, bo to decyzja wieloletnia. Własne mieszkanie daje poczucie bezpieczeństwa oraz trwałości pewnych zobowiązań. Bez niego ani rusz we współczesnym świecie i dzięki niemu można stabilizować własne sprawy życiowe.

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze